Pridané: 4.5.2015 | Prečítané: 3210 x
V máji sa surferi rozhodli presvedčiť, ako to v tej Afrike naozaj vyzerá. Keď tam dosurfovali, od úžasu onemeli a nevedeli ani do päť narátať. Naša rubrika im však pomohla vyjadriť svoje dojmy moderne – graficky a potom aj resetovať, čo zabudli.
S Afrikou sa spája množstvo nepravdivých stereotypov. Médiá totiž zvyknú odtiaľ prinášať hlavne negatívne správy a chýba nám aj priama skúsenosť. Ak chcete spoznať Afriku lepšie a prezentovať študentom pravdivejší pohľad na ňu, siahnite po metodickej príručke Afrika: mýty a fakty, ktorú vydalo OZ Človek v ohrození. Okrem teoretickej časti obsahuje sedem tematicky rôznorodých aktivít, ktoré boli vytvorené pre stredné školy a gymnáziá. Aktivity sú vhodné nielen na geografiu, ale aj na iné predmety.
Nielen odborníkom na diagnostiku a terapiu porúch reči u detí, ale aj pre rodičov a každého, kto s deťmi pracuje, je určená Kniha o detskej reči. Je bezplatne dostupná na stránke Pedagogickej fakulty UK a ponúka praktické návody a rady, ako pracovať s dieťaťom pri rozvíjaní jeho rečových schopností.
Infografika, znázornenie informácií v grafickej podobe, sa stáva najmä vďaka internetu čoraz obľúbenejšou. Prečo to vo vzdelávaní ignorovať? Namiesto tradičných prezentácií zadaje žiakom tvorbu infografík na vybrané témy. Nástroj, ktorý im v tom pomôže, nájdete na adrese Piktochart.com. Stránka poskytuje niekoľko bezplatných šablón, ktoré môžu žiaci naplniť obsahom – obrázkami, fotografiami, mapami, grafmi alebo textom. Ideálnejšie prepojenie informatiky, výtvarnej výchovy a ďalších predmetov nájdete len ťažko.
Na prvom stupni zvykne matematika deti ešte baviť. Spraviť pre krpcov základné matematické operácie ešte zaujímavejšími vám pomôžu hravé úlohy na adrese Matmat.cz.
Peter FARÁRIK